Moduł logistyki płynów i proszków: Różnice pomiędzy wersjami

Z Motława
(Uzupełnianie kolumn)
(Sortowanie pozycji)
Linia 34: Linia 34:
 
Pozycje widoczne po stronie przeglądarki WWW są sortowane według różnych kolumn (domyślnie jest to pole US, które przekłada się na numery zamówień, a w nich numery pozycji według kolumny '''lp''').  
 
Pozycje widoczne po stronie przeglądarki WWW są sortowane według różnych kolumn (domyślnie jest to pole US, które przekłada się na numery zamówień, a w nich numery pozycji według kolumny '''lp''').  
 
Informacją o aktualnie sortowanej kolumnie znajduje się w nagłówku w postaci dodatkowej gwiazdki ('''*''').  
 
Informacją o aktualnie sortowanej kolumnie znajduje się w nagłówku w postaci dodatkowej gwiazdki ('''*''').  
 +
 
[[image:mlpip_headersort.jpg]]
 
[[image:mlpip_headersort.jpg]]
  

Wersja z 10:55, 15 gru 2011

Inprogress.png
Ten artykuł jest w trakcie tworzenia, nie wszystkie odnośniki mogą działać poprawnie lub być rozwinięte
Możesz nam pomóc przy rozbudowie dokumentacji systemu - zobacz jak możesz tego dokonać


Wprowadzenie

Moduł logistyki płynów i proszków to dodatkowy serwis oparty o przeglądarkę WWW, służący do przygotowywania danych spedycyjnych do pozycji zamówień przygotowywanych w systemie HT Motława.

Kilka pozycji z okna głównego

Serwis jest "nakładką" na pozycje zamówień przygotowywane w programie HT na zasadzie "1:1" (jedna pozycja zamówienia to jeden apozycja w serwisie WWW).

Nawigacja

W ramach modułu znajduje się podział na widoki oraz okno filtracji.

Na chwilę obecną serwis posiada następujące widoki:

  • Ogólna - ogólny widok wszystkich kolumn
  • Rozliczenia (Płyny) - widok wspierający rozliczanie zamówień na towary płynne
  • Płyny - widok pokazujący kolumny używane przy edycji logistyki dla towarów płynnych
  • Proszki - widok pokazujący kolumny używane przy edycji logistyki dla towarów sypkich

oraz dodatkowo:

  • Zestawienie do eksportu - generuje tabelkę z wypełnionymi wartościami pozycji, którą można wydrukować lub (przy pomocy schowka) przenieść do Excella.
  • Zlecenie Przewozowe - prosty edytor przygotowujący druk zlecenia przewozowego w języku polskim lub angielskim.


Wygląd filtracji przedstawia się następująco:
Mlpip filtr.jpg


Obligatoryjnymi polami filtracji są pola terminu realizacji, które odnoszą się do terminu realizacji zamówienia lub ich pozycji.

Tabela wyników może być sortowana po wybranej kolumnie, poprzez kliknięcie na nagłówku danej kolumny.

Sortowanie pozycji

Pozycje widoczne po stronie przeglądarki WWW są sortowane według różnych kolumn (domyślnie jest to pole US, które przekłada się na numery zamówień, a w nich numery pozycji według kolumny lp). Informacją o aktualnie sortowanej kolumnie znajduje się w nagłówku w postaci dodatkowej gwiazdki (*).

Mlpip headersort.jpg

Powyższa ilustracja pokazuje, iż aktualnie tablica jest sortowana po kolumnie US. Ponowne kliknięcie na aktualnie sortowanej kolumnie powoduje odwrotny sposób sortowania (odpowiednio rosnący lub malejący)

Uzupełnianie kolumn

Uzupełnianie kolumn odbywa się zależnie od typu pola poprzez wpisanie ręczne, wybór z listy, wybór z okna kontrahentów. Ze względu na jednoczesne używanie modułu przez wiele osób, w przypadku raz wpisanej wartości pola, możliwa jest jedynie modyfikacja na inną wartość - nie można wyczyścić pola, a jeśli pole zostanie wyczyszczone to prosimy o kontakt, po wcześniejszym sprawdzeniu czy na pewno mowa o tej samej pozycji (patrz weryfikacja pozycji względem HT).

Weryfikacja pozycji względem HT

Moduł logistyki jest ściśle powiązany z pozycjami zamówień w systemie HT w Motławie. Domyślnie pozycje są sortowane po numerze zamówienia oraz kolumnie lp, która występuje w module jako pierwsza kolumna z lewej, zaś przy edycji pozycji w zamówieniu HT w miejscu ustawionym przez użytkownika. Jeśli w HT kolumna nie występuje należy ją włączyć przy pomocy całokształtu (użyć skrótu: Ctrl+F6 i włączyć na liście dostępnych kolumn LP). Moduł WWW, gdy jest domyślnie sortowany, jest podatny na wszelkie zmiany kolejności wywołane reedycją pozycji po stronie HT.

Przykład: wystarczy ustawić sortowanie pozycji w Motławie na nazwę towaru lub ilość i zapisać zamówienie do bazy, następnie odświeżyć okno modułu serwisu WWW i można zaobserwować, iż pozycje są posortowane dokładnie tak jak w HT.