WebRaport: Różnice pomiędzy wersjami

Z Motława
Linia 1: Linia 1:
 
{{PracaWre}}
 
{{PracaWre}}
 +
 +
'''WebRaport''' ma za zadanie zoptymalizować kontakt agentów znajdujących się w terenie z siedzibą główną firmy.<br>
 +
Każdy użytkownik systemu posiada możliwość wglądu, śledzenia oraz opisywania postępów przydzielonych mu zadań w ramach określonych odgórnie projektów.<br>
 +
Przyjęto globalna zasadę, iż użytkownik może oglądać wszystkie pozycję jeśli tylko jest przypisany do niej np. jako osoba do wiadomości.<br>
 +
W przypadku zadań, użytkownik zalogowany posiada dodatkowo możliwość dopisywania wniosków, problemów, komentarzy oraz załączników i czasów  związanych z wykonywanym zadaniem.
 +
 +
 
[[grafika:WebRaport_main.jpg|thumb|250px|Okno główne WebRaporta ]]
 
[[grafika:WebRaport_main.jpg|thumb|250px|Okno główne WebRaporta ]]
 +
Pierwszym oknem po zalogowaniu się pod wskazany adres, jest lista projektów w których uczestniczy zalogowany użytkownik. Użytkownik ma możliwość wyfiltrowania projektów otwartych (niezakończonych) lub wszystkich, przy pomocy zakładek znajdujących się nad tabela projektów.<br>
 +
Przy każdej z firm znajdującej się na liście projektów istnieje możliwość zapoznania się z ofertami dla tych firm.<br>
 +
 
[[grafika:WebRaport_projekt.jpg|thumb|250px|Okno wybranego projektu w WebRaport]]
 
[[grafika:WebRaport_projekt.jpg|thumb|250px|Okno wybranego projektu w WebRaport]]
 +
Klikając na dowolny projekt otwiera się okno z ogólnymi informacjami związanymi z projektem,drzewo zadań (zwane planem projektu) przypisanych do wybranego projektu oraz formularz dzięki któremu użytkownik może zamieścić notatkę wpisując informację o problemach, uwagach i ustaleniach z klientem oraz wskazać ile czasu mu to zajęło. Przy zapisie rekordu system sprawdza czy pole czas jest poprawnie wypełnione i w przypadku napotkania niezgodności pojawia się monit nawołujący użytkownika do poprawienia pola przed ponowną próbą zapisu formularza.<br>
 +
Formularz może zostać tylko zapisany, zapisany z możliwością wydrukowania karty serwisowej oraz zapisany i wysłany dodatkowo na adresy e-mail do wskazanych następnie osób. W przypadku wypełnienia pola związanego ze zgłaszanymi problemami, system automatycznie odszuka, przygotuje wiadomość e-mail i prześle ją do osób przypisanych jako odpowiedzialne w ramach danego projektu informując je tym samym o zaistniałym problemie.<br>
 +
Drzewo zadań znajdujące się na karcie projektu umożliwia wybranie jednego z zadań przypisanych do projektu, jednak wybór możliwy jest tylko tych zadań, które są związane z zalogowanym użytkownikiem (jest jego wykonawcą). Po kliknięciu na jednym z zadań, pojawia się okno zawierające rozszerzone informacje o zadaniu takie jak opis, załączniki i osoby przyporządkowane do pozycji z ich priorytetami. Użytkownik ma możliwość zarówno pobrania jak i dodania kolejnego załącznika do zadania (np. dokumentu lub grafiki) oraz posiada możliwość dodawania własnych notatek do zadania z uwzględnieniem czy notatka ma być widoczna dla innych użytkowników (związanych z zadaniem) czy tylko dla siebie (notatka prywatna).<br>
 
[[grafika:WebRaport_zadanie.jpg|thumb|250px|Okno wybranego zadania w WebRaport]]
 
[[grafika:WebRaport_zadanie.jpg|thumb|250px|Okno wybranego zadania w WebRaport]]
 +
Jeśli z jakiś przyczyn należy utworzyć dodatkowe zadanie to na karcie projektu, w drzewie przy pozycjach znajdują się ikonki umożliwiające założenie nowego zadania. Nowe zadanie po zapisaniu automatycznie "klonuje" listę osób przypisanych z ich funkcjami (osoba odpowiedzialna, wykonawca,...) z pozycji "rodzica" czyli z pozycji rekordu, który poprzedza nowo zakładane zadanie.
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
  
 
[[Kategoria: CRM]]
 
[[Kategoria: CRM]]
 
[[Kategoria: Serwisy webowe]]
 
[[Kategoria: Serwisy webowe]]
 
[[Kategoria: WebCRM]]
 
[[Kategoria: WebCRM]]

Wersja z 14:47, 10 lut 2009

Inprogress.png
Ten artykuł jest w trakcie tworzenia, nie wszystkie odnośniki mogą działać poprawnie lub być rozwinięte
Możesz nam pomóc przy rozbudowie dokumentacji systemu - zobacz jak możesz tego dokonać


WebRaport ma za zadanie zoptymalizować kontakt agentów znajdujących się w terenie z siedzibą główną firmy.
Każdy użytkownik systemu posiada możliwość wglądu, śledzenia oraz opisywania postępów przydzielonych mu zadań w ramach określonych odgórnie projektów.
Przyjęto globalna zasadę, iż użytkownik może oglądać wszystkie pozycję jeśli tylko jest przypisany do niej np. jako osoba do wiadomości.
W przypadku zadań, użytkownik zalogowany posiada dodatkowo możliwość dopisywania wniosków, problemów, komentarzy oraz załączników i czasów związanych z wykonywanym zadaniem.


Okno główne WebRaporta

Pierwszym oknem po zalogowaniu się pod wskazany adres, jest lista projektów w których uczestniczy zalogowany użytkownik. Użytkownik ma możliwość wyfiltrowania projektów otwartych (niezakończonych) lub wszystkich, przy pomocy zakładek znajdujących się nad tabela projektów.
Przy każdej z firm znajdującej się na liście projektów istnieje możliwość zapoznania się z ofertami dla tych firm.

Okno wybranego projektu w WebRaport

Klikając na dowolny projekt otwiera się okno z ogólnymi informacjami związanymi z projektem,drzewo zadań (zwane planem projektu) przypisanych do wybranego projektu oraz formularz dzięki któremu użytkownik może zamieścić notatkę wpisując informację o problemach, uwagach i ustaleniach z klientem oraz wskazać ile czasu mu to zajęło. Przy zapisie rekordu system sprawdza czy pole czas jest poprawnie wypełnione i w przypadku napotkania niezgodności pojawia się monit nawołujący użytkownika do poprawienia pola przed ponowną próbą zapisu formularza.
Formularz może zostać tylko zapisany, zapisany z możliwością wydrukowania karty serwisowej oraz zapisany i wysłany dodatkowo na adresy e-mail do wskazanych następnie osób. W przypadku wypełnienia pola związanego ze zgłaszanymi problemami, system automatycznie odszuka, przygotuje wiadomość e-mail i prześle ją do osób przypisanych jako odpowiedzialne w ramach danego projektu informując je tym samym o zaistniałym problemie.
Drzewo zadań znajdujące się na karcie projektu umożliwia wybranie jednego z zadań przypisanych do projektu, jednak wybór możliwy jest tylko tych zadań, które są związane z zalogowanym użytkownikiem (jest jego wykonawcą). Po kliknięciu na jednym z zadań, pojawia się okno zawierające rozszerzone informacje o zadaniu takie jak opis, załączniki i osoby przyporządkowane do pozycji z ich priorytetami. Użytkownik ma możliwość zarówno pobrania jak i dodania kolejnego załącznika do zadania (np. dokumentu lub grafiki) oraz posiada możliwość dodawania własnych notatek do zadania z uwzględnieniem czy notatka ma być widoczna dla innych użytkowników (związanych z zadaniem) czy tylko dla siebie (notatka prywatna).

Okno wybranego zadania w WebRaport

Jeśli z jakiś przyczyn należy utworzyć dodatkowe zadanie to na karcie projektu, w drzewie przy pozycjach znajdują się ikonki umożliwiające założenie nowego zadania. Nowe zadanie po zapisaniu automatycznie "klonuje" listę osób przypisanych z ich funkcjami (osoba odpowiedzialna, wykonawca,...) z pozycji "rodzica" czyli z pozycji rekordu, który poprzedza nowo zakładane zadanie.