Inwentaryzacja Świata E

Z Motława
Wersja Plaskowski (dyskusja | edycje) z dnia 10:29, 17 lip 2015

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

W przypadku wielu operacji na dokumentach jest wykorzystywany Świat E, każdy programista w firmie INT na pewno słyszał tą magiczną nazwę, ale nie do końca wie co się pod nią kryje i jak to właściwie działa, także postaram się trochę o tym opowiedzieć i przedstawić konkretny przykład zastosowania.

Zacznijmy od rysunku:

SwiatEszkic.jpg

Jak widać z powyższego szkicu Świat E jest tymczasowym środowiskiem pracy, przypisanym do konkretnego użytkownika, zaczynając od początku:

  1. Użytkownik otwiera dokument w celu edycji -> Następuje sprawdzenie czy dokument nie jest blokowany (otwarty) przez innego użytkownika, jeśli nie to system nakłada blokadę na dokument (Wpis do tabeli locks), a następnie kopiuje dokument do Świata E z GUID'em danego użytkownika (Tylko on ma dostęp do tego dokumentu w Świecie E). Jeśli dokument byłby zablokowany, to użytkownik otrzyma komunikat z informacja kto edytuje dany dokument i nie będzie mógł kontynuować.
  1. Wszystkie zmiany w dokumencie wykonywane przez użytkownika są zapisywane w kopii utworzonej w Świecie E. Oryginalny dokument pozostaje nie naruszony, aż do momentu, gdy użytkownik nie kliknie opcji zapisz i wyjdź, wówczas oryginalny dokument zostaje zastąpiony zmienioną wersją ze Świata E. Po udanej zmianie dokument jest odblokowywany, a kopia ze Świata E jest usuwana. Gdy użytkownik NIE zdecyduję się na zapis zmian (kliknie Anuluj), następuje wyczyszczenie Świata E i odblokowanie dokumentu.

Korzystanie ze Świata E na przykładzie tworzenia/edycji zamówienia

w opracowaniu