Notatnik zapotrzebowań

Z Motława
Inprogress.png
Ten artykuł jest w trakcie tworzenia, nie wszystkie odnośniki mogą działać poprawnie lub być rozwinięte
Możesz nam pomóc przy rozbudowie dokumentacji systemu - zobacz jak możesz tego dokonać


Korzystając z notatnika zapotrzebowań można sprawdzić braki w materiałach na poszczególnych magazynach bądź globalnie na wybrany dzień lub bez zakresu dat.


W pierwszej kolejności należy wybrać magazyn.


Notatnik wybor magazynu.jpg


Następnie sposób generowania trybu notatnika.


Notatnik dobor towaru.jpg


Do wyboru jest siedem opcji:


  • Planowanie magazynu

Opcja ta pozwala na zaplanowanie zamówień na podstawie aktualnego stanu magazynu, zamówień od odbiorców i zleceń produkcyjnych oraz statystyki sprzedaży/zużycia z okresu określonego w karcie kontrahenta "długością magazynu w dniach".

  • Planowanie na dzień

J.w., ale uwzględniane są tylko zamówienia do dostawców oraz od odbiorców/zlecenia produkcyjne z terminem realizacji do określonej daty.

  • Zamówienie interwencyjne

W tej opcji nie są uwzględniane zamówienia do dostawców.

  • Braki w magazynie'

W wyniku wybrania tej opcji prezentowany jest zestaw braków na podstawie stanów, stanów minimalnych oraz zamówień oraz zleceń produkcyjnych wprowadzonych do systemu na określonym magazynie bez ograniczenia dat (brane są pod uwagę wszystkie wprowadzone zlecenia/zamówienia niezależnie, od tego z jaki terminem realizacji zostały wprowadzone)

  • Braki w magazynie na dzień

Jak w przypadku Braki w magazynie, ale dodatkowo należy podać datę, na którą mają zostać wyliczone braki. Przykładowo po wybraniu daty 2021-12-01 zostaną naliczone braki z zamówień/zleceń z terminem realizacji do tego dnia, natomiast późniejsze nie będą brane pod uwagę.

  • Braki w magazynie zestawienie globalne na dzień

Jak powyżej, ale pod uwagę będą brane wszystkie magazyny zbiorczo.

  • Braki w zamówieniach od odbiorców


W kolejnym kroku wybieramy walutę.


Notatnik waluta.jpg


Towary w notatniku zapotrzebowań można ograniczyć filtrami, tak aby pracować na wybranym asortymencie, a nie całej kartotece towarów.


Notatnik wybor danych.jpg


Po wygenerowaniu notatnika i naliczeniu braków można podejrzeć historią dostaw danego towaru (opcja dostępna pod klawiszem F7), ręcznie zmodyfikować zaproponowaną przez notatnik liczbę, zapisać notatnik do pliku (w celu późniejszej pracy na nim), przypisać lub zmienić dostawcę (w przypadku, gdy w karcie towarowej jest przypisany dostawca, to w notatniku zostanie zainicjowany z karty) i finalnie stworzyć zamówienie do dostawców.